Staff

Administration

Guram Bokuchava - Director,  Chief  Researcher
Vladimer Kuchukhidze- Deputy Director
Ekaterine Sanaia -  Deputy Director

Scientific and Technical Subdivisions of the Institute

Research Department of Radiophysics and Electronic Systems Modeling

Giorgi Archuadze - Head of Department,  Chief Researcher
Badri Khvitia-  Main  Specialist
Vladimer Kirtskhalia -  Senior Researcher
Ramaz Shamugia - Senior Researcher
Zurab Wardosanidze - Senior Researcher
Davit Berishvili -  Researcher
Mikheil Mebonia -  Researcher
Koba Komakhidze-   Engineer

Laboratory of Semiconducting Materials Science

Giorgi Darsavelidze - Head of Laboratory, Chief  Researcher
Iasha Tabatadze -  Senior Researcher
Marina Kadaria - Researcher
Tatiana Melashvili - Researcher
Davit Mkheidze - Researcher
Giorgi Chubinidze -  Researcher
Giorgi Aroshvili  -Researcher
Nargiza Gogolashvili - Engineer

Laboratory of Semiconducting and Radiation Technologies

Anzor Guldamashvili -Head of Laboratory , Chief  Researcher
Yuri Nardaya -Chief  Researcher
Avtandil Sichinava- Senior Researcher
Nodar Gapishvili- Senior Researcher
Tsira Nebieridze -  Researcher
Levan Gapishvili – Researcher
Tornike Kimeridze - Researcher

Laboratory of Chemical Technologies

Natia Jalagonia - Head of Laboratory , Senior Researcher
Tinatin Kuchukhidze - Senior Researcher
Manana Mumladze-  Researcher
Leila Kalatozishvili -Researcher
Nino Darakhvelidze- Researcher
Tamar Archuadze -Engineer

Laboratory of Cryogenic Techniques and Technologies

Guram Dgebuadze - Head of Laboratory , Chief  Researcher
Ioseb Metskhvarishvili- Senior Researcher
Bezhan Bendeliani -  Researcher
Vladimer Chanturidze - Researcher
Malkhaz Chochia- Engineer
Nadezhda Mumladze  - Technician

Laboratory of Nontradiational Energetics

Karlo Barbakadze- Head of Laboratory, Chief  Researcher
Aza  Kutsia-Researcher
Irakli Tabatadze - Researcher
Zurab Isakadze  - Researcher
Meri Rekhviashvili - Engineer
Meri Barbakadze - Engineer

Subdivisions for the Management and Functioning of the Institute

Financial Department

Lali Odisharia-  Head -Chief  Accountant
Nino Kharebashvili -Accountant

Marketing and Logistic Department

Levan Bokuchava -Head/ Procurement coordinator
Jilda Adamia - Specialist
Rozeta Mosidze - Storekeeper

Engineering-Technical Department

Anzor Inalishvili - Head
Nodar Kartskhia - Main  Specialist
Fridon Danelia - Leading Specialist
Dinvar Shengelia-  Senior Technician
Elguja Kopiliani - Senior  Technician

Department of Human Resources and Workflow Management

Nona Basaria -Head of Department
Khatuna Lomidze -Leading Specialist

Department of Information Support

Ia Kurashvili - Head of Department
Ekaterine Melashvili - Leading Specialist
Luna Mikava- Specialist